טלפון: 050-8716716 |

פיתוח מנהיגות, פיתוח צוות, איך זה עובד – סיפורי מקרה

מגיעים לחווה, לאחר שמתגברים על ההתרגשות והפחד הראשוני, מקבלים משימות הקשורות להפעלת הסוסים ומתחילים להתאמן. העבודה עם הסוסים נעשת מהקרקע, ולא נידרש ידע קודם.

לכל סדנא יש מטרה מוגדרת, כמו פיתוח מנהיגות, העצמה אישית ותפקידית, שיפור עבודת צוות או שכלול השירות ללקוח" (כן, הסוס הוא הלקוח וצריך למצוא דרכים כדי שיהיה לקוח מרוצה).  התהליך מסתיים בדרך כלל בגיבוש תובנות ישימות לסביבת העבודה והחיים בכלל.

צוות ההנחיה מונה 2 מנחים מומחים ומנוסים, לצד היועצת הארגונית, פועל תמיד גם איש סוסים מיומן.

מוקד הפעילות  בתוכניות, הוא בממשק המתהווה בין הסוסים למשתתפים ולהפך. תפקיד המנחים הוא לאפשר למשתתפים להשתמש בהתרחשות לתהליך למידה מכונן .

דוגמאות מהשטח:

 

 איך זה עובד? דוגמא מתוכנית לפיתוח מנהיגות למנהלים בכירים – הקשבה שווה זהב

יוסי , שם בדוי , סמנכ"ל מכירות בחברת טכנולוגית נכנס למתחם החווה , עם חיוך ציני, "אז מה "  הוא אמר," נעשה היום "פתיחות" עם הסוסים?………."  לאחר קפה הבוקר,  וההסבר  שניתן על ידי המנחה של הסדנא, שהעבודה עם הסוסים תהא מהקרקע , נדמה היה שיוסי מאוכזב משהו.

 

איך זה עובד? דוגמא מתוכנית לפיתוח צוות הנהלה. "הקיסר"- הנהלה מנכ"ל ומה שבינהם.

זה היה ביום אביבי, צוות ההנהלה הגיע לחווה. לאחר תהליך ההכרות, תאום הציפיות והגדרת היעדים לסדנא, המשתתפים התבקשו להכנס למגרש. מיד עם הכניסה למגרש תהו המשתתפים מי הוא הסוס המנהיג את העדר. באופן די יוצא דופן  ,בהשוואה לקבוצות אחרות ,היתה תמימות דעים בין חברי ההנהלה באשר לזהות את הסוס המנהיג. הם החליטו לתת לו שם, ה"קיסר".

 

  איך זה עובד? דוגמא מתוכנית  לפיתוח צוות -האומנם השלם הוא יותר מחלקיו?

זו היתה משימה קבוצתית. הקבוצה נתבקשה   לתת ידיים אחד לשני ומבלי לעזוב את הידיים אחד של השני ,  להעביר את אחד הסוסים לתוך מתחם מסומן מראש.   שני המשתתפים שהיו  בקצה השורה מיהרו לנוע.  המשתתפים שעמדו במרכז מצאו עצמם צמודים לאחוריים של אחד הסוסים.